Senoji Vedų išmintis pataria dieną pradėti vandens, o ne kavos ar arbatos puodeliu.
Variniu vandeniu vadinamas vanduo, laikytas variniame inde ir todėl įgavęs naudingų savybių. Senosiose Vedose varinis vanduo yra vadinamas nemirtingumo gėrimu – toks svarbus ir reikalingas jis yra mūsų sveikatai palaikyti.
Tik prabudus ir padėkojus už naują nuostabią dieną, nusiplovus veidą vėsiu vandeniu ir praskalavus burną, rekomenduojama išgerti stiklinę kambario temperatūros vandens, geriausia, per naktį laikyto variniame inde. Taip pažadinama virškinimo sistema, valosi inkstai, kepenys, stimuliuojama peristaltika. Tuo tarpu, arbata ar kava, atvirkščiai trikdo inkstų veiklą, antinkščiai patiria stresą, užkietėja viduriai.
Vario gydomosios savybės ir ypatingas jo poveikis kūnui ir sielai pastebėtas jau nuo seniausių laikų. Kai vanduo laikomas variniame inde ilgiau nei 8 val., labai maži vario kiekiai ištirpsta vandenyje. Dėl to sunaikinami įvairūs mikrobai ir bakterijos. Vanduo variniame inde gali ilgai stovėti ir negenda.
Variniame inde laikyto vandens gydomosios savybės:
– gerina virškinimo sistemos veiklą. Padidėjęs rūgštingumas, dujų kaupimasis ar tiesiog nevirškinimas – dažnai pasitaikančios bėdos. Varis stimuliuoja peristaltiką, naikina žalingas bakterijas ir mažina uždegimus. Organizmas geriau išsivalo ir sugeba įsisavinti reikalingas medžiagas;
– padeda užgydyti žaizdas. Dėl antibakterinių, antivirusinių ir priešuždegiminių vario savybių geriau gyja žaizdos (tinka tiek išorinių, tiek vidinių žaizdų gydymui, pvz. skrandžio sinelių pažeidimai);
– varis gerina imuninę sistema ir ląstelių atsinaujinimą;
– mažina širdies ir kraujagyslių ligų riziką. Reguliuoja kraujospūdį ir mažina cholesterolio kiekį kraujyje;
– turi priežvėžinių savybių, nes yra stiprus antioksidantas ir padeda kovoti su laisvaisiais radikalais;
– stimuliuoja smegenų veiklą;
– varis – vienas iš svarbiausių mineralų, garantuojančių normalų skydliaukės funkcionavimą;
– padeda esant sąnarių uždegiminėms ligos;
– gerina odos būklę, stabdo senėjimo procesus, raukšlelių susidarymą, nes varis padeda atsinaujinti odos ląstelėms;
– puiki pagalba gydant mažakraujystę, nes varis atlieka svarbią funkciją geležies įsisavinimo procesuose;
– balansuoja visas tris došas.
Svarbu: pirkdami įsitikinkite, kad jūsų indas yra pagamintas tik iš vario ir nėra įmaišyta kitų metalų. Varis yra labai minkštas metalas, todėl indai iš šio metalo yra gana paprastos, formos, pasitaiko net nežymių įlinkimų.
Rekomenduojama per dieną išgerti 2-3 stiklines vandens iš varinio indo (vidutinė vario dienos norma yra 1,2 mg). Perdozavimas gali sukelti virškinimo problemų. Patariama nenaudoti varinių indų maistui ruošti, nes šis metalas labai lengvai absorbuojamas, bei nelaikyti pieno ir pieno produktų, citrusinių vaisių sulčių ir kitų rūgščių produktų.
Naudojimo būdas: varinį indą pripildykite vandens ir palikite šešioms ar daugiau valandų. Vandens kiekį pasirinkte savo nuožiūra. Tai gali būti 1 -2 l. Per tą laiką vanduo prisigeria vario katijonų. Viskas – varinis vanduo paruoštas gerti. Vanduo turės nežymų geležies skonį. Tinkamiausias metas variniam vandeniui gerti yra rytas, kai skrandis dar tuščias ir iki pusryčių turite daug laiko.
Išgėrus varinio vandens valgyti galima po 40-45 min., o pavalgius, varinį vandenį galima gerti po 40-45 min.
Kitaip sakant, varinis vanduo „neturėtų bendrauti“ su maistu. Varį ypač pavojinga naudoti su pienu/pieno produktais. Nereikėtų jo maišyti su kitais gėrimais, gaminant maistą ar gurkšnoti valgio metu.