Bhadžanų popietė su Ričardu

Bhadžana (sanskr. bhajana: bhā – šviesa, jana – žmonės) – giesmė apie meilę Dievui; mantros, eilės, frazės, kurioms pritaikyta muzika.

Bhadžanų giedojimas – tai viena iš dvasinės praktikos formų, kai meditacinė būsena susilieja su mantrų, Dievo vardo kartojimu ir muzika. Paprastai bhadžanos giedamos sanskrito ar hindi kalba, akompanavimui pasitelkiant įvairius instrumentus (tiek tradicinius, tiek šiuolaikinius) ar tiesiog ritmo plojimą rankomis.

Bhadžanos dažniausiai giedamos kirtano būdu, kai giesmę veda vedantysis, o visi giedantieji ją atkartoja. Tokiu būdu sukuriamas ypatingas ritmo, bendrumo, vienio jausmas, leidžiantis visiems pasinerti į ypatingą ramybės, meilės ir harmonijos su savimi bei visu supančiu pasauliu būseną.

Data, laikas: vasario 15 d. (šeštadienis), 15.00

Vedantysis: Ričardas Kairaitis. Turėdamas muziko profesiją, sanskrito mantromis, vedomis ir bhadžanomis pradėjo domėtis 1990-aisiais. Ne kartą lankėsi Indijoje, kur gilino savo bhadžanų giedojimo ir vedinio deklamavimo žinias.
„Mantros padeda lengviau pakilti virš aktyvaus proto ir nuo jo pailsėti, atrandant sau pačiam šios akimirkos jėgą, buvimą joje. Ne „vakar“ ir ne „rytoj“, bet „čia ir dabar“.

Dalyvavimas: savanoriška auka.

Kviečiame dalyvauti!

Renginio vieta: Vilnius, Dvasinės kultūros centras „Shri Prakash Dham”, Gedimino pr. 45 – 5.