Gyvenimas sezonų ritmu: mityba ir kasdienė veikla. IV dalis, VASARA

Mūsų kūnas nuolat patiria begalę pokyčių, transformacijų. Šiuos pokyčius galima suskirstyti į tris pagrindines grupes: kūrimą, išsaugojimą, sunaikinimą. Visi šie procesai vyksta ir Visatoje. Kūrimas – tai subtilios būsenos pavertimas materialia, jos išraiška materialiu pavidalu. Sunaikinimas yra priešingas veiksmas, tai grįžimas iš materijos į subtilųjį būvį.

Kiekviena gyvoji būtybė yra sudaryta iš penkių pagrindinių elementų (sanskr. pancha mahabhutas) ir sielos (sanskr. atma). Elementai – tai materialusis gyvybės aspektas, siela – subtilusis. Sielai įsikūnijus į materiją, penki elementai pradeda sąveikauti vienas su kitu formuodami gyvąją būtybę, kūno struktūrines dalis, konstituciją. Žmogus ir visa Visata yra ne kas kita, kaip šių penkių pagrindinių elementų skirtingų derinių atspindys. Visa, kas egzistuoja gamtoje, yra persmelkta gyvasties ir glaudžiai susiję, nes elementų apykaita vyksta be perstojo: vienos būtybės duoda, kitos ima – taip vieni kitus maitindami arba apvalydami elementai transformuojasi vieni į kitus. Bet niekas niekur nedingsta ir iš nieko neatsiranda. Viskas sukasi gražiu, darniu ratu.

Šioje knygelėje rasite:

• žinių apie tai, kas keičiasi gamtoje rudenį ir kokie pokyčiai tuo metu vyksta žmogaus organizme, kaip reikėtų juo pasirūpinti, kad jaustumėmės sveiki ir žvalūs;
• patarimų apie tinkamus ir netinkamus produktus rudeniui;
• platesnius aprašymus apie ryžius ir lengviausiai virškinamus lęšius;
• keletą lengvų, rudens sezonui tinkamų receptų.